Klíč k městu Karla IV.

52. ročník skautské městské hry

Zveme hlídky ze skautských oddílů i jiných dětských organizací na sobotu 13. 10. 2018, kdy se uskuteční v Karlových Varech pod záštitou primátora města Karlovy Vary Ing. Petra Kulhánka již 52. ročník tradiční skautské městské hry Klíč k městu Karla IV. Přijďte si zahrát a soutěžit o klíče k městu Karla IV.

Pozvánka

Elektronická přihláška – nutno odeslat nejpozději do 5. 10. 2018

Tato orientačně-recesní soutěž dětí vztahující se k historii a současnosti Karlových Varů a jeho zajímavostem probíhá v centru města, soutěžící při ní na stanovištích v lázeňské zóně města a v lázeňských lesích v jeho nejbližším okolí plní recesní úkoly zaměřené na týmovou spolupráci, nejrůznější dovednosti a v neposlední řadě pobavení soutěžících a zodpovídají otázky týkající se historie i současnosti našeho města, jeho zajímavostí či významných osobností s ním spojených. Pro soutěžící je zároveň připraven doprovodný program. Celodenní hra se koná každoročně. Účastní se jí skauti i široká veřejnost nejen z Karlových Varů a okolí, ale i z dalších měst České republiky. Vítězné hlídky tradičně odměňujeme symbolickým povýšením do rytířského stavu od krále Karla IV., drobnými věcnými cenami, památečními klíči a dorty.

Soutěží 4 – 5 členné hlídky v kategoriích:

  • skautky – dívky do 15 let
  • skauti – chlapci do 15 let
  • žabičky a světlušky – dívky do 11 let
  • vlčata – chlapci do 11 let
  • benjamínci – děti do 7 let

Nesestaví-li ji oddíl, je možné na místě sestavit hlídku i z členů více oddílů, pro zařazení rozhoduje věk nejstaršího a převažující počet dívek resp. chlapců v hlídce.

Registrace hlídek proběhne elektronicky v týdnu před akcí a od 8:00 na místě před startem. Zahájení proběhne v 8:45, hra odstartuje v 9:00, ukončení programu přibližně v 17:00. Potřebné vybavení hlídky sdělíme po odeslání přihlášky. Budeme rádi nastoupíte-li při zahájení a vyhodnocení ve skautském kroji. V cíli bude po skončení soutěže zajištěno malé občerstvení a doprovodný program. Přespání pro oddíly ze vzdálených měst bude zajištěno od pátku do neděle na naší skautské základně v Karlových Varech – Tašovicích, U Brodu 134. Cena je 40 Kč na osobu a noc.

Podrobné informace včetně pravidel soutěže Vám sdělíme po odeslání přihlášky a na případné dotazy Vám rádi odpovíme na telefonu 728 109 793 nebo na e-mailu hvezdar@pristavorion.cz. Budeme potřebovat pomocníky do servis týmu na soutěžní stanoviště, v případě zájmu uveďte jejich počet při přihlášení.

Akci finančně podpořilo dotací statutární město Karlovy Vary a Karlovarský kraj.