Malý princ

Jarní tábor Nové Hrady 2023

Růže

Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ

Není pohádka jako pohádka, není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury.

Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později rádi vracet.

Hledání vody

Vypravili jsme se prožít příběh Malého prince a letce, který se s ním setkal na poušti, z knihy Antoine de Saint-Exupéry. Zázemím nám byla příjemná chata Švýcarák v krásném Terčině údolí. Po prvním seznámení s Malým princem, který chtěl beránka, jsme pomáhali letci hledat nářadí na opravu jeho letadla. neméně zajímavé bylo hledat domov Malého prince – malou planetu se třemi sopkami, která obíhá poblíž planety Saturn typické svým výrazným prstencem. Snažili jsme se porozumět smyslu slov, což bylo obtížné tím, že některá slova mají smysl jen pro děti a jiná zas jen pro dospělé. S velkým úsilím jsme vytrhávali semena baobabů, které jsou velmi nebezpečné, protože by mohly zarůst celou planetu a roztrhat ji. Stavěli jsme ohrádku pro růži, aby na ni nefoukal vítr. Starali jsme se o dvě sopky, aby byly dobře vymezené a hořely čistě, aby se na nich dal uvařit čaj. Setkali jsme se s byznysmenem, kterému jsme pomáhali přepočítat jeho hvězdy. Spolu s liškou jsme zjišťovali, co znamená opravdové přátelství a že správně vidíme jen srdcem, a co je důležité, je očím neviditelné. navštívili jsme planetu, na které lampář rozsvěcuje a zhasíná lucernu každou minutu. při výletu na Zevlův mlýn hledáme vodu. Na závěr, kdy Malý princ po setkání s hadem odchází, mu necháváme náhubek pro beránka, aby nespásl jeho růži, a také polovinu svého srdce, on nám naopak nechává polovinu svého – zůstáváme tak přátelé, i když jsme se museli rozloučit.

Fotogalerie: Hvězdář, Watúka, Četník

Akci finančně podpořilo dotací statutární město Karlovy Vary.