Na pomoc Galii

Letní tábor oddílů Rigel a Mikan Ličov 2019

Galské kmeny

První dva týdny letních prázdnin jsme strávili v Novohradských horách, v Ličově, na tábořišti českobudějovických skautů, které leží na louce mezi lesy u říčky Černá a nedaleko Kancléřského rybníka. Tentokrát se na tábor vydaly společně dva naše oddíly – Rigel a Mikan, tak jako před pěti roky – stejné oddíly, stejné místo, ale jiné příběhy, nové výzvy, jiné zážitky, nečekaná dobrodružství, nová přátelství.

Kmenové klání

Pět Galských kmenů a s nimi i celá Galie je ohrožena dobyvačnými kmeny ze severovýchodu, proto společně budují zcela nové město, aby ubránily své území. Každý kmen si postupně staví vlastní čtvrť, která vychází z původní vesnice, a protože se specializuje na určitou surovinu, tak jsou všechny kmeny na sobě závislé. Po kmenech nacházíme své druidy a pouštíme se do stavby města a to i v praxi vytvořením něčeho užitečného pro tábor. Svou sílu a obratnost si měříme v kmenovém klání, jídlo si opatřujeme lovem divočáků. Po vysvobození druidů ze zajetí dobýváme oppida a lovíme rybičky na hostinu při svátku Lugnasad. Během dvoudenního putování Novohradskými horami prozkoumáváme nepřátelské území.

Lov rybiček

Po návratu vaříme kouzelný lektvar, a posilněni obsazujeme cizí území. Vše zakončujeme soubojem v ringu. Věnovali jsme se také rukodělkám a netradičním sportům, vyrazili jsme na výlet do Kaplice, odpočívali při zpěvu a deskovkách, uspořádali mistrovství v uzlování a zamýšleli se v rozjímání. Někteří si také složili své skautské sliby nebo sliby vlčat či světlušek.

Fotogalerie: Hvězdář, Bobr, Vendy, Šikula, Faramir, Tukan

Výlet do Kaplice