Aktuality k činnosti

Zákaz organizovaných aktivit pro děti je obnoven od 18. prosince

Vláda ČR rozhodla 14. prosince na PES 4 a vydala mj. usnesení č. 1332, kterým s platností od pátku 18. prosince zakazuje skautskou a obdobnou činnost.

Stejně jako v období říjen až listopad je opět výslovně zakázána naše běžná činnost. Tímto jsou zakázány všechny družinové, oddílové a střediskové schůzky, výpravy i podobné aktivity pro osoby ve věku 6 až 18 let. Výkonná rada důrazně doporučuje stejně přistoupit i k aktivitám pro děti mladší šesti let.

Omezení je aktuálně platné do 23. prosince, ale pokládáme za vysoce nepravděpodobné, že tato konkrétní omezení skončí ještě v roce 2020. Pokud bude v novém roce třeba obnovit činnost opět výlučně distanční podobě, všechny zdroje na skaut.cz/skautingdoma jsou nadále k dispozici.

Na ostatní aktivity se vztahují podmínky platné pro běžnou veřejnost, mj. maximální velikost skupiny 6 osob, zákaz poskytování ubytovacích služeb apod. Přehledně by se platná omezení měla od 15. prosince objevovat na https://covid.gov.cz/.

Od 3. prosince se vracíme k prezenční skautské činnosti

Končí zákaz běžné skautské (a obdobné) činnosti, platný od 9. října. Se vstupem do PES úrovně 3 je od 3. prosince naše činnost umožněna za stejných podmínek, které platí pro běžnou veřejnost, potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný. V článku přinášíme shrnutí platných opatření a doporučení Výkonné rady pro skautskou činnost v prosinci 2020.

Za jakých podmínek může od 3. 12. probíhat skautská činnost:

  • Uvnitř se může potkat skupina až 10 osob. Roušky vždy.
  • Venku se může potkat skupina až 50 osob. Roušky v zástavbě vždy, mimo zástavbu povinně při kontaktu bližším než 2 metry.
  • V rámci skupiny (uvnitř i venku) je doporučeno udržovat odstupy. Povinné nejsou.
  • Pro další podmínky čtěte níže uvedená aktuální Skautská koronavirová doporučení, až na výjimky se vracíme do situace před 9. říjnem.

Další podrobné informace a doporučení jsou uvedeny v článku na Skautské křižovatce. Obnovení činnosti oddílů a její konkrétní podoba je na rozhodnutí kapitánů a vedoucích jednotlivých oddílů při dodržení uvedených podmínek.