KRK 2020 dokončen

Kormidelnický a rádcovský kurz dospěl k absolvencím

Absolvence

Uspořádali jsme čtvrtý běh Kormidelnického a rádcovského kurzu, kterého se zúčastnilo 29 frekventantů (vzhledem k vysokému zájmu jsme navýšili počet účastníků z 24 na 28, jeden další byl přijat dodatečně po odhlášení jednoho z přijatých) ve věku 13 až 16 let z pěti středisek Karlovarského kraje a také střediska v Chlumci nad Cidlinou. Uskutečnili jsme jej ve spolupráci s instruktory z dalších středisek. Dva víkendy kurzu jsme museli kvůli epidemické situaci přesunout z jara na září, což mimo jiné vedlo k nedokončení kurzu větším počtem frekventantů. Informace o kurzu jsou dostupné na stránce KRK 2020.

Družinový systém

První víkend na chatě Vysoká Jedle v Nejdku (30. 1. – 2. 2.) byl zaměřen na seznámení se skupinou, utváření družin, posilování spolupráce v nich, nabitý program byl zaměřený na vedení, práci s hrou a zpětnou vazbu. Vytvořili jsme družinový systém, aby měli účastníci možnost zažít, jak to může vypadat v plně funkčním oddíle, zahráli jsme si i dvě akční hry.

Stavba přístřešku

Druhý víkend na skautské základně Želva v Chebu (4. – 6. 9.) byl zaměřen na demodružinovky, komunikační a tábornické dovednosti, jeho součástí bylo družinové putování – výprava s přespáním pod přístřeškem, při které trénovali práci s mapou a vaření, ale také plánování organizaci a orientaci v jízdních řádech.

Plavba po Ohři

Třetí víkend v Sokolově, na řece Ohři a na skautské základně Tašovice v Karlových Varech (17. – 20. 9.) byl naplněn vodáckou přípravou a plavbou na Ohři, zdravovědou a první pomocí, probíhalo tábornické mistrovství, znalostní soutěž a dokončení absolvence, která obnášela získání 4 povinných a 4 volitelných absolventských karet. Byl zakončen předáním dekretů 12 úspěšným frekventantům (další 4 mají možnost jej dokončit splněním zadaného úkolu) a společným zhodnocením celého kurzu.

Fotogalerie: Hvězdář

Akci finančně podpořilo dotací statutární město Karlovy Vary.